| Part Number | FMJ11E16-02 K 395 |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity |
| Quantity in stock | 423860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Terminal Junction Modules |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FMJ11E16-02 K 395 |
| Datasheet download | - |
| Part Number | FMJ11E16-02 K 395 |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-FMJ11E16-02 K 395 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Ring Tongue Terminal 10-12AWG 27.71mm 9.78mm Electro-Tin Tape Mounted Download PDF datasheet for 0190730167.pdf |
|
TE Connectivity | Spring Spade Terminal 16-22AWG 20.6mm 5.94mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 53240-1.pdf |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG F 20.3mm 8.1mm Tin Strip Download PDF datasheet for 0190020008.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 14-18AWG 16.26mm 7.52mm Tin Strip - |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 15.75mm 17.53mm Electro-Tin Bag Download PDF datasheet for 0190060011.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-18AWG F 19.58mm 7.62mm Tin Strip Download PDF datasheet for 63854-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG RCP 20.14mm 11.38mm Tin Strip Download PDF datasheet for 2-521104-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 16-20AWG RCP 21.6mm 5.6mm Pre-Tin Strip Download PDF datasheet for 170325-5.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-18AWG F Tin Strip Download PDF datasheet for 1217094-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG F 23.74mm 8.53mm Tin Strip on Reel Download PDF datasheet for 2-520261-2.pdf |